Facebook

10 elementów które sprawią, że twoja kuchnia będzie nowoczesna

 

Co charakteryzuje nowoczesną kuchnię? Czy chodzi o design? Czy może o to, jakie funkcjonalne rozwiązania wykorzystano w konstrukcji mebli do kuchni? Prawda leży pośrodku, co regularnie udowadniają firmy zajmujące się tworzeniem szafek kuchennych na wymiar.

1. Minimalistyczny design

To, co króluje w nowoczesnych projektach to oszczędność, dotycząca konstrukcji zabudowy kuchennej oraz widoczna w ozdobach. Z powodzeniem wykorzystuje się gładkie nawierzchnie, neutralne kolory oraz uproszczone formy. W kuchniach urządzonych zgodnie z zasadami radykalnego minimalizmu, nie spotkamy nic, co zbędne. Nawet wyposażenie, które siłą rzeczy musi się tu pojawić, zostaje zaprojektowane w taki sposób, żeby kojarzyło się z prostotą i subtelnością. Często spotkamy się więc np. z kuchniami do zabudowy, pozbawionymi uchwytów. Szuflady i szafki pozbawione są "rączek" przez co zdają się tworzyć jednolitą konstrukcję. Minimalizm nie musi być jednak wcale aż tak radykalny. Stawiając na ten styl, nie musimy rezygnować z ozdób czy z ustawiania przedmiotów na blatach. Warto po prostu robić to z umiarem.

2. Szuflady wewnętrzne

Nowoczesna kuchnia to nie tylko modny wygląd. To również optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Jednym ze sposobów, które to umożliwiają, jest wykorzystanie szuflad wewnętrznych. W praktyce to rozwiązanie wygląda w ten sposób, że po wysunięciu większej szuflady, możemy, z jej wnętrza, wydzielić również mniejszą. To rozwiązanie nie tylko pozwala lepiej uporządkować produkty. Pozytywnie wpływa też na wygląd mebli kuchennych - takie szuflady sprawiają, że mamy do czynienia z bardziej gładkimi i jednorodnymi szafkami.

3. Szafki narożnikowe

Konstrukcja tego wariantu szuflad sprawia, że każdy milimetr zabudowy mebli do kuchni na wymiar może zostać wykorzystany. Tradycyjnie zbudowane szafki utrudniały wydobycie przedmiotów, schowanych w rogach szafek. Użytkownik takich mebli często musiał wyczuwać po omacku, czego dotyka, i z trudem wyciągać poszukiwaną rzecz. Szuflada narożnikowa pozwala nam sprawnie zapoznać się z całą zawartością tej przestrzeni. Wygodne otwarcia i zamknięcia dodatkowo sprawiają, że do wydobycia artykułów często nie musimy się nawet schylać.

4. Fronty uchylne

Szafki kuchenne tego typu, zamiast otwierać się na boki tak jak np. skrzydła okna, otwierają się do góry. Zabudowa tego typu ułatwia używanie mebli, które są zlokalizowane stosunkowo nisko. Nierzadko z tego wariantu decydują się skorzystać osoby, które chciałyby mieć funkcjonalną szafkę zlokalizowaną nad lodówką. W nowoczesnych kuchniach na wymiar takie konstrukcje uchylają się na różną rozwartość - nie ma potrzeby otwierania całej szafki, żeby zyskać dostęp do jej wnętrza.

5. Przestrzeń do sortowania śmieci

Kwestie ochrony środowiska powinny leżeć na sercu każdemu. Na szczęście coraz więcej osób wprowadza w swoich mieszkaniach ekologiczne rozwiązania. Absolutną podstawą jest segregacja śmieci. Żeby ułatwić sobie to zadanie, projektanci nowoczesnych kuchni opracowali konkretne rozwiązania na pojemniki do segregacji. Najczęściej zlokalizowane są w głębokiej, wysuwanej szufladzie, znajdującej się przy podłodze. Są ergonomiczne, zazwyczaj zlokalizowane pod strefą zmywania i można je otwierać i zamykać bez schylania się.

6. Wysuwany stół

Niewielkie mieszkania i kawalerki cieszą się ogromną popularnością, bo idealnie nadają się dla singli i par, mieszkających w dużych miastach. Nowoczesne kuchnie na zamówienie to rozwiązania, pozwalające na bezproblemowe przygotowanie posiłków nawet w małych pomieszczeniach. Jednym z ciekawych wariantów jest stół w postaci szuflady. Taki dodatkowy blat możemy wysuwać wtedy, gdy akurat tego potrzebujemy, a gdy staje się zbędny, chowamy go i znowu dysponujemy wolną przestrzenią.

7. Półki zamiast szafek

To rozwiązanie dowodzi, że minimalizm wcale nie musi oznaczać pustej, surowej przestrzeni. Nawet we wnętrzach industrialnych spotkamy się z wariantem, polegającym na tym, że w miejscu szafek kuchennych, pojawiają się otwarte przestrzenie w postaci półek. Dobrze uporządkowane przedmioty i naczynia dopasowane kolorystycznie do aranżacji pomieszczenia mogą stanowić piękną ozdobę i nadać pozostałym meblom do kuchni ciekawego charakteru.

8. Szafki żaluzjowe

Takie konstrukcje, mimo swojej nazwy, bardziej przypominają rolety niż tradycyjne żaluzje. Dowolnie decydujemy o tym, na jakiej wysokości opuszczone/podniesione zostało zasuwane skrzydło szafki. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą rezygnować z takiego sprzętu jak np. ekspres do kawy, toster, opiekacz, ale wolą go zakamuflować, niż eksponować na blatach.

9. Szafka z karuzelą

We wnętrzu szafki wbudowuje się konstrukcję, która obkręca się wokół własnej osi, eksponując przy tym inne produkty. Dzięki temu możemy wykorzystać maksimum przestrzeni i zapobiec chaosowi wśród drobnych artykułów, przypraw itp.

10. Power slide

Nowoczesne kuchnie przyspieszają znajdowanie produktów jeszcze w jeden sposób. Z pomocą power slide'ów mamy opcję szybko dostać się do garnków, które znajdują się głęboko wewnątrz szafki narożnej (i nie tylko!). Taka konstrukcja ma formę wysuwanych półek. Możemy wydobyć je z szafki w całości (pełne wysunięcie) i sprawnie wyjąć interesujący nas przedmiot.

 

 

 

Tekst opracowany został przez agencję marketingu internetowego Internetica. Firma wspiera swoich klientów, podejmując działania mające na celu zwiększenie widoczności ich witryny w sieci oraz generowanie ruchu na stronie.
Przedsiębiorstwo istnieje od 2007 roku i, oprócz pozycjonowania, przeprowadza kampanie linków sponsorowanych, oferuje usługi związane z remarketingiem i kampanie e-mailingowe. Wzmacnia konkurencyjność swoich klientów, tworząc profesjonalne strony i sklepy internetowe oraz realizując akcje w mediach społecznościowych. Internetica to zespół doświadczonych ekspertów, którzy wciąż zwiększają swoją wiedzę. W efekcie oferta jest cały czas udoskonalana, a odbiorcy usług mogą czerpać korzyści z jej innowacyjności oraz z wysokich standardów obsługi. Internetica obsługuje setki klientów, działających m.in. w branży projektowania i budowania kuchni na zamówienie, takich jak Elit Meble.
 
 

 

Copyright © 2014 Elit Meble - All rights reserved
Projekt i wykonanie: Artneo.pl