Facebook

Meble do kuchni na wymiar czy gotowe? Które z tych rozwiązań wybrać?

Aranżacja kuchni to niełatwe zadanie i zdecydowanie taką przestrzeń można uznać za jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń w mieszkaniu. Zanim zaczniemy zastanawiać się nad wyborem materiałów, systemów zamykania szafek i organizacji wnętrza zabudowy, musimy zdecydować, czy wolimy meble do kuchni na wymiar, czy gotowe zestawy.

Meble kuchenne na wymiar kontra propozycje ze sklepów

Błędne jest sądzenie, że kuchnie na wymiar nie różnią się od gotowych zestawów, dostępnych w sklepach. Takie zabudowy tylko pozornie wyglądają podobnie. Gdy przyjrzymy się bliżej ergonomii i funkcjonalności wyposażenia, zauważmy znaczne rozbieżności. Decydując się na gotowe rozwiązanie, nigdy nie będziemy w stanie optymalnie zagospodarować przestrzeni. Konieczne będzie pogodzenie się z tym, że wybór mebli będzie wiązał się z pewnymi ustępstwami i kompromisami.

Za modele w sklepach zazwyczaj zapłacimy mniej. Dobrze zastanówmy się jednak, czy rzeczywiście warto stawiać na tego typu oszczędności podczas urządzania kuchni. To wnętrze, które musi być funkcjonalne i świetnie zorganizowane. W przeciwnym wypadku codzienne przygotowywanie posiłków, sprzątanie i organizacja zadań stanie się przykrym, frustrującym obowiązkiem.

Kuchnie na wymiar - Olsztyn - dlaczego takie meble kuchenne cieszą się popularnością?

Meble kuchenne na zamówienie to czasem jedyna opcja, która sprawdzi się u osób, dysponujących nietypowymi pomieszczeniami. "Skosy", niecodzienne rozmieszczenie i kształty okien i wiele innych wyzwań konstrukcyjnych może skutecznie utrudnić wybór gotowego kompletu. Ale przecież nie tylko właściciele szczególnie wymagających przestrzeni sięgają po meble do kuchni na zamówienie.

Taki wariant chętnie wybierają:

W tego typu miejscach liczy się każdy centymetr powierzchni. Ergonomiczna, funkcjonalna zabudowa pozwoli cieszyć się komfortem nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Kuchnie na zamówienie - Olsztyn  to pewność, że w projekcie uwzględnione zostaną nasze indywidualne potrzeby dotyczące ergonomii.

 

Copyright © 2014 Elit Meble - All rights reserved
Projekt i wykonanie: Artneo.pl